Wąski regał biblioteczny z szufladą – styl Regency empire vintage
NUMER OFERTY: PZ5024Meble
Dostępność: 1 szt.
Cena: 1345.00
Do bezpłatnej dostawy brakuje -,--
Suma 0 zł
Cena uwzględnia rabaty
Do bezpłatnej dostawy brakuje -,--
Suma 0 zł
Cena uwzględnia rabaty
NUMER OFERTY: PZ5024Meble
Dostępność: 1 szt.
Cena: 1345.00
Stylowa biblioteczka etażerka z szufladą, pochodząca najprawdopodobniej z lat 70. XX wieku. Jest to elegancki i solidnie wykonany mebel vintage, którego forma nawiązuje do angielskiego stylu Regency, klasycyzmu oraz mebli inspirowanych stylem empire.
Wąski regał biblioteczny z szufladą posiada trzy otwarte przestrzenie ekspozycyjne, przeznaczone na książki, porcelanę, szkło, zegary, figurki, szkatułki oraz inne dekoracyjne przedmioty.
Dolną część mebla wyposażono w praktyczną szufladę. Jej front został ozdobiony dekoracyjnym obramowaniem wykonanym z kontrastującego forniru, przypominającym subtelną intarsję. Całości dopełniają dwie stylizowane metalowe klamki pierścieniowe o klasycznej formie.
Mebel wykonano z drewna oraz materiałów stolarskich pokrytych naturalnym fornirem o mahoniowym wybarwieniu. Ciemny, ciepły kolor, widoczny rysunek drewna oraz eleganckie proporcje nadają mu reprezentacyjny charakter.
Profilowane boki, symetryczne zwieńczenie, smukłe nogi oraz dekoracyjny front szuflady sprawiają, że mahoniowa etażerka vintage dobrze wpisuje się w stylistykę Regency z wyraźnymi wpływami klasycyzmu i empire.
Stan idealny – konstrukcja jest stabilna, solidna i nierozklekotana. Mebel nie jest podrapany ani zniszczony, nie posiada śladów po drewnojadach, zawilgocenia ani brzydkich zapachów dymu papierosowego i innych nieprzyjemnych woni.
Waga około 13 kg potwierdza, że jest to masywny i porządnie wykonany drewniany regalik z szufladą, a nie lekki współczesny mebel produkowany masowo.
Etażerka to otwarty mebel wyposażony w kilka półek, przeznaczony do przechowywania i eksponowania książek, porcelany, szkła oraz dekoracyjnych przedmiotów. Tego rodzaju niewielkie biblioteczki były chętnie ustawiane w salonach, gabinetach, bibliotekach i reprezentacyjnych holach.
Prezentowana biblioteczka etażerka vintage pochodzi najprawdopodobniej z lat 70. XX wieku. Nie jest to oryginalny mebel empire z początku XIX wieku, lecz późniejszy, stylizowany mebel wykonany w duchu tradycyjnego meblarstwa angielskiego.
Forma mebla łączy cechy stylu Regency, klasycyzmu i empire. Widoczna jest charakterystyczna symetria, ciemne mahoniowe wybarwienie, smukłe proporcje, stylizowane uchwyty pierścieniowe oraz dekoracyjnie obramowany front szuflady.
Styl Regency wyróżnia się elegancją, uporządkowaną konstrukcją oraz inspiracją wzornictwem antycznym. Wpływy empire widoczne są szczególnie w reprezentacyjnym charakterze mebla, symetrii oraz zastosowaniu klasycznych metalowych uchwytów.
Stare meble wyróżniają się trwałością, charakterem i jakością wykonania, której często brakuje współczesnym produktom wytwarzanym masowo.
Biblioteczka etażerka z szufladą może pełnić funkcję użytkową, a jednocześnie stanowić elegancką dekorację wnętrza. To oryginalny mebel z historią i klimatem, którego nie da się zastąpić nowym produktem z sieciowego sklepu.
Zobacz także:
👉 stylowe meble antyczne i vintage
👉 stylowe biurka i meble gabinetowe
👉 antyczne stoły i stoliki

Biblioteczka etażerka z szufladą w aranżacji eleganckiego gabinetu urządzonego w stylu klasycznym.
🛡️ Kupując u nas, masz pewność: oryginalny przedmiot + bezpieczna dostawa prosto pod Twoje drzwi.
📞 Masz pytania? Pisz lub dzwoń – szybka odpowiedź!
